Wiązowy angular

Łuk zrobiony już jakiś czas temu ale nie było czasu żeby wstawić.
Łuk typu refleks-defleks lub defleks-refleks, nie wiem czy jest jakaś różnica, niech mądrzejsi się wypowiedzą :)
Łuk pokryty ścięgnami. Początkowo miał być bez, ale pomimo opalania refleksy na ramionach się prostowały. Ostatecznie ścięgna zrobiły swoją robotę i profil jest jak należy. Strzela się bardzo przyjemnie, dynamika łuku zadowalająca. Defleks w rękojeści nagiął się nieco niesymetrycznie wiec wygląda jakby jedno ramie było ciut mocniejsze. Grunt ze oba wyginają się równomiernie.

Pierwszy raz wykonałem tak mocny defleks w łuku z pełnym majdanem (tzn.  bez pogrubiania po wyginaniu). Nie jest to rzecz prosta bo jest kawał drewna do wygięcia na małym odcinku. Trzy ściski stolarskie ledwo dały radę. Rzecz trudna le efekt bardzo fajny. Słoje ładnie się układają, równolegle do lini gięcia.

Materiał: Wiąz + ścięgna
Długość: 165cm
Siła i długość naciągu: 17kg/28″

 

2 Comments

  1. Suchocki Sławomir

    Bardzo ciekawe wykonanie ,wszystko wygląda bardzo ładnie. Mam pytanie jakiego kleju używasz do klejenia ścięgien jelenich, wiem że klej musi być wytrzymały i elastyczny,proszę o poradę.

  2. Michał

    Cześć, mam pytanie jeśli chodzi o ścięgna. Jakiego kleju używać do nakładania ich(skórny, kostny, rybi???) i jak to dokładnie robić(tu prosiłbym o link do jakiejś stronki, jeśli się da). Z góry dziękuję za odpowiedź :)

© 2024 Tomasz Bolik

Theme by Anders NorenUp ↑