Łuk z leszczyny

Łuk przeznaczony dla małego łucznika.
Długość całkowita: 160cm
Długość naciągu: 26″
Siła: 13 kg

Pierwszy łuk wykonany z tak powszechnego gatunku jakim jest leszczyna. Przez leśnictwo uważany za chwast, a tutaj się okazuje, że jest całkiem dobrym materiałem na łuk. W planach osobny artykuł na temat leszczynki bo widzę w niej potencjał. Najpierw trzeba przeprowadzić więcej prób.

5 Comments

 1. Dawid

  w jaki sposób robisz łuki, takie jak ten z leszczyny, bo wiesz, ja mieszkam obok lasu, co rusz wycinki itp. w lesie biegam odkąd potrafiłem chodzić, zawsze marzyłem o luku, ale nie kupnym a zrobionym własnoręcznie.. gdybyś mógł dać jakieś rady, lub opisać proces tworzenia łuku takiego jak ten wyżej byłbym mocno wdzięczny ;)

  • Tomasz Bolik

   Już skontaktowaliśmy się sobie pogawędzić o łukach. Pozostałym zdradzę, że w przygotowaniu jest artykuł dla tych którzy chcą zacząć zabawę z robieniem łuków a nie wiedzą jak. Wszystko wytłumaczę niebawem.

 2. Shein

  Czy podasz wymiary ramion tego łuku? Skalując ze zdjęcia wychodzi mi jakieś 6 cm szerokości przy majdanie, ale chciałbym być pewny.

  Przez to, ze przekrój nie jest wysoki przypomina skrzydła wiatraków :)

  • Tomasz Bolik

   Nie mam go już ale ramiona wcale nie są szerokie. W najszerszym miejscu chyba 4cm, przy końcach 8mm. Jest to typ tzw piramidalny. Takie łuki miewają 6 cm szerokości i faktycznie wyglądają jak wiatraki :] Są za to bardzo efektywne.

 3. Łukasz

  Wygląda ciekawie i rewelacyjnie. Ma coś wyjątkowego w sobie.

© 2024 Tomasz Bolik

Theme by Anders NorenUp ↑