Typ: długi łuk refleksyjny
Drewno: wiąz
Długość: 185 cm po krzywiźnie
Siła: 19 kg na 28″
Długa alternatywa dla krótkich łuków refleksyjnych. W tym przypadku ze względu na długość nie trzeba używać ścięgien, naprężenia rozłożone są na większej powierzchni, ugięcie jest łagodniejsze. Przy takiej konstrukcji często pojawia się ułożenie za cięciwą. Jednak tym razem drewno zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Mimo dość agresywnego refleksu drewno praktycznie się nie ułożyło. Na całej długości ramienia utrzymuje lekki refleks. Taki efekt możliwy jest jedynie w wypadku gdy wykonujemy łuk z szczapy, która posiada naturalne przeciwwygięcie. Naprężenia „wewnątrz takiej szczapy drewna” skutecznie zapobiegają nadmiernemu ułożeniu, redukując je do minimum. „Sztucznie” taki efekt możemy uzyskać jedynie przez wygięcie na parze i opalanie brzuśca lub nakładanie ścięgien. Posiadając szczapkę z naturalnym refleksem zazwyczaj możemy spodziewać się dobrych efektów.
Na gryfach rogowe płytki, które nie tylko poprawiają wygląd, ale także pozwalają na żłobienie od strony grzbietu. Wcięcie pod strzałę zabezpieczone skórą, która zapobiega wycieraniu się bejcy. Od strony grzbietu delikatne zdobienia w Tengwarze. Łuk posiada duże napięcie wstępne, napina się niezwykle płynnie i przyjemnie (zasługa refleksów).
Na zdjęciach z kompletem strzał.
Muszę przyznać piękny łuk. ,,po krzywiźnie” oznacza,że gdyby wyprostować go w całości i gdyby był bez cięciwy to miałby 185 cm? A jeśli tak,to po założeniu cięciwy,jaką ma długość?
PS
Tak z ciekawości zapytam. Z jakiego drewna zrobił pan strzały do tego łuku?